Medycyna naturalna

Czym są suplementy ziołowe?

Produkty wytwarzane z roślin, które są stosowane w leczeniu chorób lub utrzymaniu zdrowia, nazywane są produktami ziołowymi, produktami botanicznymi lub fitomedycyną. Produkt wytwarzany z roślin i stosowany wyłącznie do użytku wewnętrznego nazywany jest suplementem ziołowym.

Wiele leków na receptę i leków dostępnych bez recepty jest również wytwarzanych z produktów roślinnych, ale te produkty zawierają tylko oczyszczone składniki i są regulowane przez FDA. Suplementy ziołowe mogą zawierać całe rośliny lub części roślin.

Suplementy ziołowe występują we wszystkich formach: suszone, posiekane, sproszkowane, kapsułki lub płynne, i mogą być stosowane na różne sposoby, w tym:

Połykane jako tabletki, proszki lub nalewki

Zaparzone jako herbata

Stosowane na skórę w postaci żeli, balsamów lub kremów

Dodawane do wody w kąpieli

Praktyka stosowania suplementów ziołowych sięga tysięcy lat wstecz. Dziś stosowanie suplementów ziołowych jest powszechne wśród amerykańskich konsumentów. Nie są one jednak przeznaczone dla wszystkich. Ponieważ nie podlegają one ścisłej kontroli FDA lub innych agencji zarządzających, stosowanie suplementów ziołowych pozostaje kontrowersyjne. Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem na temat wszelkich objawów lub warunków, które masz i omówić stosowanie suplementów ziołowych.

<meta http-equiv="refresh" content="2;url=https://platora.pl">

1 thought on “Medycyna naturalna”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.